neobhájil jsem vítězství z r. 2009, vyhrál jsem jen I. Skupinu normal 1.0 SM.

Vítěz výstavy -     1.0 šedozelená australská straká z mého chovu

Protějšek vítěze - 0.1 šedozelená skořicová opalína od F.Remenára (Slovensko)

Páry -       1.1 tm.modrý sk. - chovatel Řejha Jiří

Kolekce  4.0 šedozelená  -   chovatel Řejha Jiří

Vítěz BABY         1.0 šedozelená -   chovatel Řejha Jiří

Vítězové skupin - sv.zelená - Groda, sv.modrá - Vrančík,šedozelená - Řejha, šedá - Řejha, tmavé barvy - Řejha, žluté a bílé – lutino a albino - spol. Bažant, Janda, světlekřídlé - Michálek, skořicové - Řejha, skořicové opalínové - Remenár, opalínové - Jelínek, žlutolící -Liška, perlové - 2F - Liška, lacewings - Vrančík, recesivní straky - Groda, australské straky - Řejha,  perlové - Groda, plavé -Ullrich. páry-Řejha, kolekce- Řejha.

Výstavu posoudil Petr Pechar.

1.0 šedozelená australská straka vítěz výstavy - synovec vítěze z Prahy z roku 2009 - chovatel Řejha

4.0 šedozelená vítězná kolekce kolekce - chovatel Řejha

1.1 tmavě modrý skořicový vítězný pár - chovatel Řejha

Srpen 2010 – KCHA – Výstava mláďat – Kněževes

Slušně obsazená výstava – asi 500 kusů odchovů tohoto roku. Posuzovatelé z Německa Gerd Bleicher a Jürgen Eichler.

Vítěz výstavy – 1.0 světle modrý skoř.– moje andulka

Protějšek vítěze – 0.1 šedozelená od společenství Bažant, Janda

Nejlepší pár- 1.1 šedá – Groda

Nejlepší kolekce – 4.0 – sv.zelená skořicová – moji ptáci

Nejlepší BABY – 0.1 – šedozelená opal. Remenár

Protějšek BABY – 1.0 – tmavě modrá australská straka žlutolící - Jelínek

Vítězové skupin – sv.zelená – Vrančík, sv. modrá – Groda, šedozelená – spol. Bažant, Janda, šedá - Řejha, tmavé barvy – Remenár, žluté a bílé – spol. Bažant, Janda, lutino a albino – Rudolf, světlekřídlé – Hrubý, skořicové – Řejha, skořic.opalínové – Vrančík, opalínové – Remenár, žlutolící – Groda, perlové 2F – spol. Bažant, Janda, lacewings – Vrančík, recesivní straky – Junek, australské straky – Jurčák, perlové – Groda, plavé, tmavooké – spol. Bažant, Janda, páry Groda, kolekce - Řejha.

1.0 vítěz výstavy sv.modrý skoř. - chovatel Řejha

vítězná kolekce sv. zelení skořicový - chovatel Řejha

Srpen 2010 – Evropský šampionát – Karlsruhe

Na mistrovství Evropy zanechaly moje andulky velmi dobrý dojem. V obrovské konkurenci s nejlepšími chovateli bojovaly o celkové vítězství.

1.0 – šedozelený australský strakáč vyhrával svoji skupinu a v soutěží o nejlepší straku Evropy skončil druhý za takovou veličinou jako je Jo Mannes. Ten vyhrál již poněkolikáté celé mistrovství.

4.0 kolekce světle zelená skořicová – vyhrála také skupinu, ale ve finále prohrála s druhým velikánem Danielem Lütolfem ze Švýcarska.

1.0 sv.modrý skořicový – vítěz třídy

Ostatní moji ptáci skončili na bodovaných místech.

Celostátní výstava andulek, Praha, 22. – 24.října 2010

Vystavováno bylo asi 350 andulek. Výstavu posuzovali Němci – Rigobert Miller a Bernd van der Roost. Po dvou předešlých výstavách jsem byl bodově hodně vyrovnán s Ladislavem Grodou, i když obě výstavy jsem vyhrál.

I na této výstavě vyhrál můj samec – šedozelená australská straka. Takže rok 2010 byl pro mne velice úspěšný, vyhrál jsem všechny tři výstavy a stal se mistrem klubu. To je pro mne velice cenné, protože chovatele L.Grodu se léta nepodařilo nikomu porazit, a jedná se přece o mistra světa.

Vítězové skupin

Světle zelené – Řejha, svězle modré – Vrančík, šedozelené – Řejha, šedé – Řejha, tmavé barvy – Groda, žluté a bílé – spol. Bažant, Janda, lutino a albino – spol. Bažant, Janda, světlekřídlé – Hrubý, skořicové – Groda, skořicové opalíny – Groda, opalíny – Groda, žlutolící – Groda, perlové dvoufaktorové – řejha, lacewings – Vrančík, recesivní straky – Groda, australské straky – Řejha, perlové – Vrančík, plavé – Cikán, páry – Řejha, kolekce – Řejha.

30.10 – 31.10 2010 – 35.OPEN ÖWV Rakousko – Lanach

V obrovské konkurenci špičkových rakouských andulkářů se moji ptáci umístili velmi dobře. Výstava z mého pohledu na kvalitní úrovni, pořádaná v moderní výstavní hale ve městě Lanach.

Výstavní ptáci se předvedli v dobré kondici. Posuzoval švýcarský soudce Manfred Haller. Ocenil bych i vstřícný přístup organizátorů, jejich pozvání a vřelé přijetí na slavnostním vyhlašování vítězů, které proběhlo na společenském večeru s příjemným posezením. Taková společná setkání u nás pomalu zanikla.

Jak tedy dopadly moje andulky?

Samec žlutý 2F perlový – nejlepší mladý pták

Samice tmavě modrá skořicová – nejlepší protějšek mladého ptáka

Vyhrál jsem i páry 1.1 světle zelená a kolekce 4.0 světlezelená skořicová. V celkovém součtu bodů o mistra Rakouska jsem obsadil II. místo za Gerhardem Payerem.

1.0 žlutý 2F Perla

0.1 tm. modrá skořicová

posuzovatel s chotí a já

ceny pro vítěze

6.11 – 7.11 2010 – 52. SWV Švýcarsko – Würenlos

Přijal jsem pozvání Daniela Lütolfa a společně se Štefanem Drnzikem jsme navštívili 52. mistrovství SWV ve Würenlos. Daniel nás přivítal a pozval na slavnostní večer, který proběhl v přátelské atmosféře se všemi chovateli. Druhý den následovalo pozvání od špičkových andulkářů na prohlídku jejich chovů, které nám představili pánové Waser a Vogt. Po skončení výstavy jsme ještě nahlédli do chovu toho nejlepšího a to k samotnému šampionu a skvělému chovateli Danielovi Lütolfovi.

Ještě k vítězným ptákům na švýcarském mistrovství - špičková zvířata, dobrá podívaná. Podrobnější článek k těmto dvěma akcím od př. Š. Drnzika najdete v časopise „Nová Exota“.